Parketi paigaldus

Parketi paigaldus on tänapäeval levinud kuna parkett on üks populaarsemaid põrandakatteid tänu oma mitmetele eelistele. Parkett on võrdlemisi soodne, vastupidav, puhas ning ei vaja erilist hooldust. Kuna parkett on tehtud peamiselt puidust ning seda võib leida erinevaid värve, toob see ruumi koduse ja sooja õhkkonna.

Parketi paigaldus hõlmab enda all palju erinevaid töid. Alustada tuleb esialgse põrandakatte eemaldamisega ning põranda ettevalmistamisega. Sellele järgnevad tööd nagu parketivaiba ja plaatide paigaldus ning viimistlus ja liistude paigaldus. Eriti tihti tuleb see ette näiteks korteri remondi puhul, kus inimesed tihtipeale soovivad välja vahetada ka enda vana parketi. Korteri remondi kohta saab lähemalt lugeda siit.

Parketi paigaldus on hea ka kuna on olemas nii laminaatparkett, naturaalne puitparkett kui ka vinüülparkett millel kõigil on omad eelised. Laminaatparkett näiteks on soodne ning tänu oma mitmetele kihtidele üsna tugev. Samas vinüülparkett on väga niiskuskindel ning seeläbi ka sinna tubadesse, kus on palju ringi liikumist või potentsiaalseid veekahjustusi (nt. esik või köök). Lisaks sellele on laminaatparketi eest hoolitsemine palju lihtsam, kuna lisaks materjali- ja paigalduse hinnale ei lisandu sinna eriliselt hooldusega seotud tegevusi või produkte.

Naturaalne puitparkett ja selle parketi paigaldus võib olla aga eelistatud teistel põhjustel. Kuigi see on laminaadist kallim, jätab see ka naturaalsema ja soojema tunde, olles ka peale astudes soojem. Üks eelis on ka see, et naturaalset puitparketti saab väga edukalt kulumise korral lihvida, õlitada ja lakkida.

Kuigi parketi paigaldus võib esialgu tunduda lihtne, võib sellega ometi kaasneda palju erinevaid nüansse, mida algaja ei pruugi tähele panna. Olgu selleks kõige sobivama parketi valik, eelmise põrandakatte eemaldus või kvaliteetne paigaldus, parketi paigaldus on spetsiifiline oskus ning seetõttu tuleks jätta oma ala spetsialisti kätte.

Parketi paigaldus ning selle hind oleneb erinevatest vaja minevatest töödest, materjalist, ruumi suurusest ning muudest faktoritest. Hinnapakkumise saamiseks küsi nõu meie spetsialistilt ning muuda enda kodu soojaks ja hubaseks uue parketiga!